Arkas Sailing Team Şampiyonluğa Bir Adım Daha Yaklaştı

Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK-Kış Trofesi’de altıncı ayak 30 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında tamamlandı. Yine heyecanlı mücadelelere sahne olan yarışa 30 tekne ve 300’e yakın sporcu katıldı. Tekneler ilk 26 millik yarışta, 8-10 knot rüzgârda mücadele ettiler. İkinci gün ise 14-16 knot rüzgârda yapılan offshore yarışında finish noktasına ilk varan takım Arkas Sailing Team oldu. İlk beş ayakta gösterdiği başarılı performansını azalan ve teknenin hızını olumsuz etkileyen rüzgâra rağmen devam ettiren Arkas Sailing Team, bu ayakta da birincilik derecesini elde etti.

Türkiye’deki en iyi yarışçılarının büyük ilgi gösterdiği ve bu yıl onbeşincisi yapılan CFM – BAYK Kış Trofesi’nde ARKAS Sailing Team; Serhat Altay, Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey ve Fikret Oral’dan oluşan kadrosuyla yarışıyor.

Flying Box teknesiyle IRC A-0 kategorisinde yarışan Arkas Sailing Team, daha önce de başarılarıyla adından söz ettirdiği BAYK Kış Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor. 22 Mayıs 2016 da yapılacak ödül töreni ile sona erecek olan trofenin bu yılki galibinin de Arkas Sailing Team olması bekleniyor.