Arkas Sailing Team Şampiyonluğa Doğru Yelken Açtı

Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK-Kış Trofesi’de beşinci ayak ta tamamlandı. 9-10 Nisan tarihlerinde yapılan yarışa 49 tekne ve 500’e yakın sporcu katıldı. Tekneler ilk gün Bodrum Kale önünden start alan şamandıra yarışta, kapalı ve durgun bir havada 7-10 knot rüzgârda mücadele ettiler.  İkinci gün yapılan offshore yarışında ise 5-12 knot rüzgârla finish noktasına varmak için yarıştı. İlk dört ayakta gösterdiği başarılı performansını devam ettiren Arkas Sailing Team, bu ayakta da birincilik derecesini elde etti.

Türkiye’deki en iyi yarışçılarının büyük ilgi gösterdiği ve bu yıl onbeşincisi yapılan CFM – BAYK Kış Trofesi’nde ARKAS Sailing Team; Serhat Altay,  Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey ve Fikret Oral’dan oluşan kadrosuyla yarışıyor.

Flying Box teknesiyle IRC A-0 kategorisinde yarışan Arkas Sailing Team, daha önce de başarılarıyla adından söz ettirdiği BAYK Kış Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor. Kış trofesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 7 ayaktan oluşacak ve 22 Mayıs 2016 da yapılacak ödül töreni ile de sona erecek.